Başkandan

Değerli Basketbolseverler;

A Takımımız açısından, geçtiğimiz basketbol sezonunu da son yıllarda süregelen istikrarlı çizgimizi koruyarak, tüm Banvit Ailesi’ni mutlu eden bir performansla tamamladık.

2013-2014 sezonu öncesinde belirlediğimiz “Ligde ilk 4” hedefimizi gerçekleştirmekle kalmayıp normal sezon karşılaşmalarını 1. sırada bitirdik. Sezon boyunca oynadığımız 30 maçın 28’ini kazanmış olmamız bizi oldukça memnun etti. Ancak Play-Off karşılaşmalarında yarı finalde elenerek sezonu tamamladık.

Türkiye Kupası ve Eurocup’da ise beklentilerimizin altında bir sezon geçirdik. Her iki kupaya da erken veda ederek hedeflerimizi gerçekleştiremedik. Öncelikle geçtiğimiz sezon önemli efor sarfeden idari-teknik ekibimize ve sporcularımıza teşekkür ediyorum. Ancak gelecek sezonlarda özellikle Avrupa Kupalarında başarılı olup Final-4’a ve hatta şampiyonluğa ulaşmak öncelikli hedeflerimiz arasında bulunuyor.

2013-2014 sezonu başında Baş Antrenör olarak anlaşma imzaladığımız Sn.Dimitris Itoudis ile birlikte geçirdiğimiz keyifli bir yılın sonunda kendisine Rusya’nın CSKA takımından gelen teklif doğrultusunda Kulübümüzden ayrıldı. Kendisine Avrupa’nın bu dev Kulübünde üstleneceği zor görevde başarılar diliyorum.

Itoudis’in ayrılması ile boşalan Baş Antrenörlük görevine ise geçen sezon Rusya’nın Nizhny Novgorod takımında görev alan ve çok önemli işlere imza atan Sn.Zoran Lukic’i getirdik. Lukic’le birlikte bütün kulvarlarda iddialı olan mücadele gücü yüksek bir takım yaratmak istiyoruz. Özellikle Avrupa Kuapaları’nda başarılı olacak ve bu performansı gösterirken de genç oyuncularımızı işin içine dahil edecek bir yapı oluşturmak amacındayız. Çünkü Kulüp olarak en önemli misyonumuzun A Takımımıza ve dolayısı ile Türk Basketbolu’na genç sporcular kazandırmak olduğunu düşünüyoruz.
Geçtiğimiz sezon 2. Ligde yer alan pilot takımımız Bandırma Kırmızı bu sene TB3L’de mücadelesini sürdürecek. Tamamı ile kendi altyapımızdan gelen oyuncularla kurulan takımımızın bu ligde başarılı olarak 1-2 sezon içinde tekrar TB2L’ye dönmesini bekliyoruz. Oldukça genç bir kadrosu olan Bandırma Kırmızı’nın misyonu da elbette ki A Takımımıza yeni sporcular yetiştirmek..

Genel olarak baktığımızda altyapı takımlarımız için 2013-2014 sezonunun iyi geçtiğini söyleyebiliriz. Özellikle küçük takımımızın kazandığı Türkiye Şampiyonluğu, Kulübümüzün tarihindeki ilk altyapı şampiyonluğu olması sebebi ile çok önemli idi ve tüm Banvit Ailesini çok mutlu etti. Altyapıya çok önem veren ve bu yönde yoğun çalışmalar yapan bir kulüp olarak, teknik ekibimiz ve yetenekli sporcu kardeşlerimizle birlikte tüm kategorilerde başarıların devam etmesini bekliyoruz.

Toparlamak gerekirse, biz Banvit Basketbol Kulübü olarak kendi yolumuzda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Amacımız Kulübümüzü her açıdan bir önceki seneden daha üstün hale getirmek. Tabi ki Banvit A.Ş. gibi güçlü bir markanın desteklediği Kulübümüzün başka bir düşüncesi de olamaz. Bandırma halkının Kulübümüze olan sevgisinin ve desteğinin artarak devam edeceğine inanıyor tüm Banvit Basketbol Kulübü Ailesine ve taraftarlarımıza başarılı ve keyifli bir sezon diliyorum.  Özkan Kılıç
Başkan
Banvit Basketbol Sportif A.Ş.