Kızlar Banvit’le Okula

Banvit Basketbol Kulübü’nün adı sportif başarıların yanısıra sosyal alandaki etkinliklerle de anılmaya devam ediyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bandırma Şubesi ve Banvit işbirliğiyle 2007 yılında, okula gidemeyen kız çocuklarına destek vermek amacıyla başlatılan “Kızlar Banvit’le Okula” projesi, 2014 yılı ile birlikte 7. yaşını kutluyor. Banvit Basketbol Kulübü A Takımı oyuncuları, proje kapsamında hazırlanan 2014 takviminde yine kız öğrencilerle birlikte objektiflerin karşısına geçti. Yıldız basketbolcular gönüllü olarak projeye destek vermek için yine ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiler.Banvit’li yıldız basketbolcuların yer aldığı takvim, eğitim olanaklarına ulaşmakta güçlük çeken ilköğretim kademesindeki 100 kız çocuğunun yararlandığı burs programının tanıtımına destek vermek, kız çocuklarının okula gönderilememe sorununa parmak basmak ve takvim satışlarıyla ÇYDD Bandırma Şubesi’nin sürdürdüğü üniversite burs havuzuna mali kaynak yaratmak amacıyla hayata geçirildi.

Fotoğraf çekiminden, konsept geliştirme, grafik düzenleme ve tanıtım filmi çalışmasına kadar tüm süreçlerin gönüllü profesyoneller tarafından gerçekleştirildiği takvim çalışması, bu yıl da birbirinden renkli karelere sahne oldu. Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu Tesisleri’nde yapılan çekimler oldukça neşeli ve keyifli anlara sahne olurken, söz konusu projede yer alan kız öğrenciler de çekimlerdeki doğallıkları ve sevecenlikleriyle dikkat çektiler

Banvit, Kızlar Banvit’le Okula projesi ve bu proje kapsamında gerçekleştirilen uygulamalar ile 2013 yılı Nisan ayında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve Avrupa Komisyonu desteği, CSR Europe ve Business in the Community liderliğinde yürütülen Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı kapsamında  ilköğretim alanında eğitime sağladığı katkılarla “Kaynak Kullanımı” dalında 2.’lik ödülüne lâyık görülmüştü.

Takvimler Banvit Basketbol Kulübü ve ilgili satış noktalarında satışa sunulacak. Elde edilecek gelirler ise Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bandırma Şubesi’ne bağış olarak aktarılacak.

Konuyla ilgili olarak konuşan Banvit Basketbol Kulübü Genel Menajeri Turgay Çataloluk; “Kulüp olarak bu takvimin oluşmasına bu yıl da destek vermekten dolayı büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Çekimler de zaten bu anlayış içinde oldukça keyiflere anlara sahne oldu. Geliri, proje kapsamındaki kız çocuklarımızın eğitim ihtiyaçları için kullanılacak olan takvimlerimize bu yılda ilginin yüksek düzeyde olacağını tahmin ediyoruz.” dedi.

Burslu öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan takvim büyük ilgi gördü. Banvit tarafından hazırlanan;

2013 takvimi için tıklayınız. 

2014 takvimi için tıklayınız.

2015 takvimi çok yakında...

2016 takvimi çok yakında...

 

Sokak Basketbolu

İnsanları spora teşvik etmek, gençlerin bedensel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Banvit Basketbol Kulübü Sokak Basketbolu turnuvaları, her yaştan sporseveri basketbol ile buluşturuyor.

Banvit Basketbol Kulübü tarafından her sene yaz aylarında, insanları spora teşvik etmek, gençlerin bedensel, ruhsal ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Bandırma, Erdek ve Gönen’de ayrı ayrı düzenlenen sokak basketbolu turnuvaları, basketbola gönül vermiş her yaştan insanı aynı sahada buluşturmayı başarıyor.Sokak basketbolu turnuvasında birbirinden çekişmeli ve keyifli maçların yanı sıra düzenlenen paneller, dans ve jimnastik gösterileri, küçük yarışmalar ve dereceye giren takımlara verilen cazip ödüller de etkinliklerin tam bir şenlik havasında geçmesini sağlıyor.Minik, küçük, yıldız, genç, büyük, veteran erkekler ve serbest bayanlar kategorilerinde düzenlenen sokak basketbolu turnuvasının duyurusu, etkinliğin yapılacağı ilde, etkinlikten iki hafta önce kurulan stantlar yoluyla gerçekleştiriliyor. Basketbolseverler, bu stantlardan etkinlik programı ve turnuvaya katılım ile ilgili bilgi alabiliyor.