Banvit Jr. NBA Draft 2016 Düzenlendi
Banvit Jr. NBA Draft 2016 Düzenlendi

Türkiye Basketbol Federasyonu ile NBA arasındaki anlaşma ile düzenlenen Jr. NBA Draft 2016 İstanbul gerçekleştirildi.

FMV Işık Okulları Ayazağa Kampüsü’nde düzenlenen ve TBF TV’den canlı olarak yayınlanan törende Jr. NBA yetkililerinin yanı sıra, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri ve basın mensupları da yer aldı.

Saygı duruşu ve sonrasında okunan İstiklal Marşı ile başlayan kura çekiminde sözü ilk olarak Fevziye Mektepleri Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, FMV Işık Okulları, Işık Üniversitesi Işık Okulları Kulübü Başkanı Ahmet Burak aldı. ''Işık Spor adına herkese hoş geldiniz diyorum. Az önce geçiş töreninde ben çok duygulandım. Bu organizasyona ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Bugün TBF Başkan Vekili Akın Süel, TBF Asbaşkanı Kemal Akar, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Güven ve Altyapılar Sorumlusu Necati Güler de burada. Türkiye Basketbol Federasyonu bu organizasyona çok değer veriyor. Hepinize çok teşekkür ediyorum.'' diye konuştu.

Ardından NBA Avrupa Başkan Yardımcısı Naci Coşkun ''Işık Okulları’na gösterdikleri emekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca Türkiye Basketbol Federasyonu’nun tüm tüm kadrolarına teşekkürlerimi sunuyorum. Biliyorum tüm çocuklarımız çok heyecanlı. Basketbol sizi her açıdan geliştiren bir spor bunu sakın unutmayın. Ayrıca buradan desteklerini esirgemeyen Banvit’e de çok teşekkür ediyorum.'' dedi. NBA Avrupa Basketbol Operasyonları Direktörü Neal Mayr ''Hepinize çok teşekkür ederim. İngiltere’den başlayarak geçen sene 10 lig düzenledik. Bu sene ise bu sayı 22’ye ulaştı. Bu ligler bizim için çok önemli. Sizleri bir an önce sahada görmek istiyorum.'' diyerek sözlerini noktaladı. 

Diyetisyen Canan Aksoy ise ''Bu draftlar siz ve çocuklarınız için eminim çok heyecanlı geçecek. Banvit üzerinden bize ulaşırsanız, çocuklarınıza ve siz velilere beslenme ile ilgili bilgiler vereceğiz. Şimdiden herkese başarılar diliyorum.'' dedi.