Banvit Baş Antrenörü Selçuk Ernak : ''Bu konsantremizi lig sonuna kadar sürdürmeliyiz.''
Banvit Baş Antrenörü Selçuk Ernak : ''Bu konsantremizi lig sonuna kadar sürdürmeliyiz.''

Banvit Spor Toto Basketbol Ligi 20.hafta karşılaşmasında Bandırma'da konuk ettiği Fenerbahçe'yi 76 - 75 mağlup etti. Banvit Baş Antrenörü Selçuk Ernak karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplantısında şu görüşlere yer verdi : ''Öncelikle zor bir dönemden geçtiğimiz zor bir program içerisinde, oyuncularımızın böyle bir sorumluluk bilincinde ve birlikte bir şeyleri becerebildikleri için tebrik ediyorum. Fenerbahçe gibi bir takımları tek düze bir basketbola yenemiyorsunuz. 1.periyotta 31 sayı yiyerek ders çıkarttıktan sonra ikinci, üçüncü ve dördüncü periyotta değişken savunmalarla ve oyuncularımızın gayretleriyle geri döndük. Bu konsantremizi ligin sonuna kadar sürdürmemiz lazım. Eğer üst sıralarda bitirmek istiyorsak. 
 

Bunun dışında da bizim MHK ile toplantılarımızda ve diğer yerlerdeki konuşmalarımızda hep serzenişimiz standartlarla alakalı. Maalesef o standartlarla ilgili gelişme kaydedemiyoruz. Bunu da kazandığımız bir maç sonrası söylemek istedim. Lütfen burada herkes daha fazla özen göstersin. Hakemlere sonsuz saygım var ama standartı sağlamamız lazım.'' dedi.

Banvit'in Sloven yıldız oyuncusu Gasper Vidmar ise : ''Bugün zor bir maçtı. Özellikle ilk devre çok fazla kolay sayı imkanı verdik. Savunmada istediklerimizi yapamadık. İkinci devre ise daha bir takım olarak oynadık ve maçı kazandık. Takım arkadaşlarımı tebrik ederim.'' dedi.

 

Fenerbahçe Baş Antrenörü Obradovic ise şu değerlendirmelerde bulundu : ''Öncelikle oyuncularıma gösterdikleri mücadeleden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Çok fazla sıkıntılarımızın olduğu dönemdeyiz. Ritm olarak da bazı oyuncularımız her maçta çok uzun süreler oynamaları imkansız. Ve bu zor atmosfer içinde oyuncularımızı kullanmaya çalıştık. Mükemmel bir ilk yarı oynadık. Çok açık ki üçüncü periyodu kötü getirdik. Sanırım 6 top kaybı yaptık. Üçüncü periyodu da kötü oynamamızın sebebi de top kayıpları oldu. En kritik dönemde biz tekrar geri geldik. Oyuncularımın bu mücadelesinden dolayı gurur duyuyorum. Diğer taraftan Banvit takımı takım olarak iyi bir karaktere sahip. Her maçta ciddi mücadele ediyorlar. Kendilerini bu mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Buraya gelip bize destek olan taraftarlarımıza da teşekkür ediyorum.'' dedi.